Seçici Kurul Üyeleri;

 

ÖN SEÇİCİ  KURUL ÜYELERİ;

 

*Alper ERÇETİNGÖZ

*Ahmet BİKİÇ

*Berk TUĞCU

*Burak KAPLAN

*Nagihan ÇAKAR BİKİÇ

*Onur KEŞAPLI

*Rifat BECERİKLİ

 

*Tayfun BİLGİN

 

 

ANA SEÇİCİ  KURUL ÜYELERİ ;

 

*Bennu YILDIRIMLAR

*Evrim ÖZESKİCİ

*Kerem KURDOĞLU

*Gökçen USTA

*Lale KABADAYI

*Murat Tolga ŞEN

*Salih TOPRAK

*Serdar ÖZTÜRK

 

*Tahir ÜN

 

ULUSAL ÖĞRENCİ KISA FİLM YARIŞMASI FİNALİSTLERİ;

 

Belgesel Dalı Finalist:

 

 

 

48197887_1126748497487228_82907922673172ABLA

YÖN: Kenan Diler

............................................................................................................................................

48266769_1126748900820521_86380325477684ADAM

YÖN: Emil Ali

............................................................................................................................................

48361003_1130810257081052_22552462199976Saksak Bir Tütün Belgeseli

Yön: Turan Kubulay

 

   Kurmaca Dalı Finalist;

 

47573610_1126750120820399_60449565525934 Çarpıntı

Yön: Cihan Tamtürk

............................................................................................................................................

47342460_1126750704153674_37768549800827 Feys: Başka Bir Dünya

Yön: Kaan Kurnaz

............................................................................................................................................

48377177_1126749417487136_84395811572002 Babil Piyangosu

Yön: Yavuz Gözeller

 

 

ULUSAL KISA FİLM YARIŞMASI FİNALİSTLERİ​;

 

48357335_1126782894150455_44323459223613 MAVİ YARIN  Yön: Numan Ayaz

 

 

48370405_1126781077483970_54588061522067 KAPALI   Yön: Kerem Altın

 

48277509_1126779430817468_27721193777203 GİDERAYAK  Yön: Özgür Cem Aksoy

 

48266608_1126784377483640_66749487894316 MİSAFİR   Yön: Selim Şahintürk

 

48382293_1126786950816716_22453927232069 TOPRAK   Yön: Alican Durbaş

 

48078924_1126778977484180_98083121455221  BENDEKİ SEN    Yön: Ayşegül Okul

 

47684758_1126785354150209_53283738795324 SOYUT ODA      Yön: Gökhan Bulut 

 

47689049_1126780254150719_49185736294337 İMPARATORLUKTA ZOR BİR GÜN         Yön: Sezen Kayhan

 

47177807_1126782227483855_55364985328836  KURBAĞA AVCILARI  Yön: Batuhan Kurt

 

47682515_1126778624150882_62536972502837 AH BİR ATAŞ VER  Yön: Gökhan Kaya

 

48087310_1126784894150255_55426783594623 RONALDO   Yön: Recep Bozgöz

 

47573214_1126785717483506_32782014258169 TAHTAKURUSU    Yön: Tunahan Kurt

 

              "Ulusal Kanatlı Denizatı Ödülü" Kazananlar;

ULUSAL ÖĞRENCİ  KISA FİLMLERİ   YARIŞMASI KAZANANLAR;

EN İYİ BELGESEL;

48361003_1130810257081052_22552462199976YÖN:Turan KUBİLAY

SAKSAK BİR TÜTÜN          BELGESELİ

 

 

 

 EN İYİ KURMACA;

48377177_1126749417487136_84395811572002YÖN: Yavuz GÖZELLER

BABİL BİYANGOSU

 

 

                             "ULUSAL   KISA FİLMLER YARIŞMASI" KAZANANLAR;

 

EN İYİ SES;

48382293_1126786950816716_22453927232069 Yön;Furkan Utku GERÇİK

TOPRAK

EN İYİ MÜZİK;

47684758_1126785354150209_53283738795324 Yön; Can Saban

SOYUT ODA

EN İYİ GÖRSEL     EFEKT;

48078924_1126778977484180_98083121455221 Yön;Erman ZAMBAK & Müge CEMEL

BENDEKİ SEN

 

 

 

EN İYİ SANAT YÖNETMENİ;

47682515_1126778624150882_62536972502837 Yön; Rahmi Savran

AH BİR ATAŞ VER

 

 

EN İYİ FİLM;

47177807_1126782227483855_55364985328836 Yön: Batuhan Kurt

KURBAĞA AVCILARI 

 

 

 KISA FİLM   YÖNETMENLERİ  DERNEĞİ  ÖZEL  ÖDÜLÜ;

47573214_1126785717483506_32782014258169 Yön:Tunahan KURT

TAHTA KURUSU

 

 

EN İYİ KADIN        OYUNCU;

47689049_1126780254150719_49185736294337 OYUNCU: AYRİS ALPTEKİN

İMPARATORLUKTA ZOR BİR GÜN

 

 

EN İYİ ERKEK     OYUNCU;

48266608_1126784377483640_66749487894316 OYUNCU: HAKAN BOYAV

MİSAFİR

 

 

EN İYİ SENARYO;

48277509_1126779430817468_27721193777203 ÖZGÜR CEM AKSOY

GİDERAYAK

 

 

EN İYİ YÖNETMEN;

47177807_1126782227483855_55364985328836 BATUHAN KURT

KURBAĞA AVCILARI

 

 

EN İYİ KURGU;

47177807_1126782227483855_55364985328836 GÜNSU YİĞİTCAN

KURBAĞA AVCILARI

 

 

EN  İYİ  GÖRÜNTÜ    YÖNETMENİ;

47682515_1126778624150882_62536972502837 OĞUZ HAN KAYA

AH BİR ATAŞ VER

 

                    "ULUSALAR ARASI    KISA FİLM YARIŞMASI" KAZANANLAR;

Jüri Özel Ödülü;

47688567_1126815060813905_72480496274741 LIVING LIKE HETAİSVİÇRE (SWITZERLAND)

 

YÖN: BIANCA CADERAS

 

          ISABELLA LUU

 

          KERSTIN ZEMP 

 

 

En  İyi İkincilik Ödülü;

47573246_1126814237480654_13573586493615  CO'RKA

 

YÖN: MARA TAMKOVİCH 

POLONYA  (POLAND)

 

 

En İyi Üçüncülük Ödülü;

47682901_1126816140813797_76390614228774   MISHKO

 

YÖN: HANIS BAGASHOV

MAKEDONYA (MACEDONIA)

 

 

Mansiyon Ödülü;

48281612_1126814684147276_91584324019221   EXCUSE ME I'M LOOKING FOR THE    PING PONG ROOM AND MY GIRLFRIEND

YÖN: BERNHARD WENGER

 

AVUSTURYA( AUSTRIA)

 

               5. Uşak Kanatlı Denizatı Kısa Film Festivali Programı

 

 

47683431_1125518240943587_78640221977051

47681602_1125518294276915_25409172036627

 

                      ETKİNLİKLER

 

 Söyleyişi: Petrospektif ( Salih Toprak Filmleri)

 Atölye:Bir Kısa Film Tasarlamak (Salih Toprak)

Özel Gösterim: Öğrenci Belgeselleriyle Uşak

Özel Gösterim: Bir Kuşak ve Bir Yol-İpek Yolu (Tahir Ün)

Atölye: Senaryo Yazarlığı (Berk Tuğcu)

Atölye: Görüntü Yönetmenliği (Berk Tuğcu)

Ustalık Dersleri : Yönetmenlik Üzerine ( Gökçen Usata-Serkan Kaya)

Seminer: Yeni Medya Olasılıklarıyla Belgesel Sinemada                      Yeni Anlatım Olanakları  (Tahir Ün)

Söyleyişi: Oyunculuk Üzerine ( Bennu Yıldırımlar)

Özel Efekt Atölyesi (Kerem Kurdoğlu)

Söyleşi: ''Kızım'' Dizisinin Serüveni (Buğra Gülsoy- Gökçen Usta

Seminer: Son Dönem Türk Sinemasının Felsefi İzleri (Lale Kabadayı- Serdar Öztürk)

Kısa Film Yönetmenleri Forumu : Türkiye'de Kısa Filmin Sorunları, Çözümleri ve    Geleceği   (Sidar Serdar Karakaş- Onur Keşaplı)


Oluşturma: 26 Ekim 2019